Hlavní stránka Prodej rostlin - eshop Návody na pěstování To nejlepší ze sbírky Info o sbírce Info o webu Facebook
English Fotografie a popisy Poradna Šlechtitelské novinky Obchodní spolupráce Výstavy Výzkum
Fotografie a popisy rostlin > Tučnice (Pinguicula) > Pinguicula moctezumae x cyclosecta

Pinguicula moctezumae x cyclosecta


Boční detail extrémně dlouhé ostruhy.
       
       Prezentovaný kříženec je doslova obří tučnice. Průměr listové růžice může dosahovat až 20 cm a především květy jsou neuvěřitelně obrovské. Koruna měří zpravidla 4,5 cm a ostruha květu 6 cm. Některé květy jsou však ještě o několik milimetrů větší. Květní stvoly jsou však bohužel velmi dlouhé, takže velké a těžké květy zpravidla neunesou a často potom leží v květináčích okolních rostlin. Daná tučnice se tak možná více hodí pro pěstování v závěsných nádobách, ze kterých mohou přečnívat jak dlouhé listy, tak visící květy a sloužit tak jako dekorativní, zavěšená "mucholapka".

       Rostlina byla získána od významného německého pěstitele Marcuse Welge. Deklarovaný původ je Pinguicula moctezumae x cyclosecta. Vzhledem k rozměrům rostliny a především pak květu je však uvedený původ lehce diskutabilní. Lze uvažovat o tom, že otcovským druhem mohla být spíše P. colimensis, nebo jiný, extrémně velkokvětý druh.
       

Dospělá kvetoucí rostlina.


Dospělá kvetoucí rostlina.
       

       Prezentovaný klon je velmi vitální a nenáročný na pěstování. Kvete velmi ochotně a to 9 měsíců v roce! Zpravidla od března do listopadu.
       

Detail květu.