Hlavní stránka Prodej rostlin - eshop Návody na pěstování To nejlepší ze sbírky Info o sbírce Info o webu Facebook
English Fotografie a popisy Poradna Šlechtitelské novinky Obchodní spolupráce Výstavy Výzkum
Výstavy a další akce

Výstavy a další akce


Pinguicula macrophylla
       

Den otevřených dveří - prezentace sbírkysobota 13. 10. 2018
Horákov 156 - okres Brno venkov

       

Sarracenia
'Přemysl Otakar I' x 'Adrian Slack
klon 10

Srdečně vás zveme na jarní den otevřených dveří do naší pěstírny v Horákově u Brna.

       Horké léto a slunečný začátek podzimu přinesl dřívější nástup podzimního růstu u pozdních druhů špirlic jako je skvostný druh Sarracenia leucophylla nebo z ní odvozené hybridy. Díky tomu můžeme aktuálně nabídnout přehlídku bohaté sbírky různých klonů v nejlepší kráse, které zpravidla dosahují až na přelomu října a listopadu. Obzvláště pohledné jsou naše obří bílé klony z řady L32x a L34x. Své kvality také aktuálně ukázala řada hybridů dovezených v posledních letech ze zahraničí. Závěr léta pravidelně přináší velký boom růstu a kvetení u mexických tučnic. K vidění a případně odběru domů bude přes 50 klonů botanických i hybridních tučnic.


Sarracenia 'Inspiration'
       

       Osvětový bod programu, přednášku, tentokrát věnujeme poněkud kontroverznímu tématu: hnojení masožravých rostliny. Tyto rostliny by se podle klasické literatury hnojit neměly. Může však hnojení zlepšit růst masožravek? Které masožravky lze hnojit? Jak správně postupovat? A jaké problémy rostlinám hrozí při nevhodném postupu? To vše si ukážeme v rámci poobědové přednášky.

       Mimořádným bodem programu bude křest a oslava dvou nových kultivarů ze šlechtitelské stanice rodiny Srbových:
S. ‚Inspiration' a H. s. ‚Přemysl Srba'


       

Stáňa a naše velké bílé leucophylly
Program:
       9:00 - 11:30 prohlídka sbírky     (postupé shromažďování účastníků a následně začátek programu)
       12:00 - 12:30 oběd (restaurace Pipuška - Horákov)
       12:30 - 13:30 přednáška "(Ne)hnojení masožravých rostlin" (restaurace Pipuška - Horákov)
       13:30 - 14:00 Křest nových kultivarů.
       13:30 - ... konzultace, prodej rostlin a program dle zájmu účastníků.

Poplatky:
        * registrace a účast: zdarma
        * oběd: za své :-) Obědové menu: tentokrát zajišťováno novým provozovatelem restaurace
        * guláš
        * řízky + příloha
        * ceny budou upřesněny

Zvýhodněný prodej rostlin:
Při akci bude poskytnuta 25% sleva na rostliny z naší internetové nabídky. Členové Darwiniany a CCPS mohou navíc využít své klubové slevy 20% a mít tak rostliny skoro za polovic. V zájmu hladkého průběhu akce a co nejrychlejšího odbavení je s výhodou objednat si rostliny přes náš eshop předem. Kromě běžné internetové nabídky je den otevřených dveří unikátní příležitostí k osobnímu výběru a získání oddělků ze sbírkových klonů, které obvykle nenabízíme. U těchto položek bude cena stanovena dohodou na místě.


Organizační podrobnosti:
       Předchozí registrace není povinná, budeme ale radši, když nám svoji účast ohlásíte předem na mail info@sarracenia.cz, abychom se mohli přibližně připravit na počet účastníků. Zvýhodněný prodej rostlin bude realizován především na základě předchozích objednávek, které nám zasílejte přes náš e-shop a nebo mailem. Dělení sbírkových špirlic na místě bude prováděno pouze s ohledem na tématický program. Z mucholapek si budete moci vybrat přímo na místě, k dispozici budou oddělky našich prémiových sbírkových klonů!

Spojení:
      Přestože sídlíme v malé obci, spojení k nám není o mnoho složitější než přímo do jihomoravské metropole. Z Brna k nám dojedete autobusem MHD 701, který vyjíždí ze zastávky Úzká (kousek od vlakového i autobusového nádraží). Autem je to podobně snadné, jelikož bydlíme poměrně blízko D1 - sjezdy 201 nebo 206 km přes benzínovou stanici a motorest Rohlenka. Podrobnosti v kontaktech