Hlavní stránka Prodej rostlin - eshop Návody na pěstování To nejlepší ze sbírky Info o sbírce Info o webu Facebook
English Fotografie a popisy Poradna Šlechtitelské novinky Obchodní spolupráce Výstavy Výzkum
Výstavy a další akce

Výstavy a další akce


Sarracenia 'Leah Wilkerson' x 'Adrian Slack' - klon "A"
       

Den otevřených dveří - prezentace sbírkysobota 26. 5. 2018
Horákov 156 - okres Brno venkov

       

Sarracenia 'Rudolf II'

Srdečně vás zveme na jarní den otevřených dveří do naší pěstírny v Horákově u Brna.

       Zatímco při dubnové akci se mohli návštěvníci v našem skleníku seznámit s tím, jak probíhá proces šlechtění nových kultivarů, nyní nabízíme možnost shlédnout výsledky této mnohaleté práce. V dubnu naše rostliny krásně kvetou, ale z jejich masožravé krásy toho ještě moc k vidění není. Zato konec května už nabízí velkolepou podívanou na zástupy nových a již plně vybarvených láček. Ale rovněž milovníci tučnic, mucholapek a dalších MR si u nás přijdou na své.
K vidění bude řada novinek. Mezi nejžhavější a nejkrásnější patří nové klony z křížení
Sarracenia 'Přemysl Otakar I.' x 'Adrian Slack' a S. 'Přemysl Otakar I'. x (leucophylla x 'Adrian Slack').
Vyhlašujeme proto "Miss Hybrida 2018", staňte se členy hodnotící jury a pomozte nám vybrat
ty skutečně nekrásnější, která budeme dále v naší sbírce množit.


       Hlavní výhodou našich dnů otevřených dveří je možnost setkat se s dalšími pěstiteli. Na aktuální akci dojedou rovněž pěstitelé z Německa. Předem si dovolíme pozvat na setkání s Mathiasem Maierem, který je přední evropských sběratel klonů mucholapek a láčkovice Cephalotus follicularis. O variabilitě těchto masožravek nám rovněž připraví přednášku. Zájemci o sbírkové klony muchucholapek a Cephalotu (např. pravý ‚Hummer's Giant' nebo ‚Eden Black') si mohou tyto rostliny předem objednat na stránkách www.green-jaws.com . Aktuální nabídku je rovněž možné přímo stáhnout zde... Na rostliny, které budou objednány a vyzvednuty v rámci dne otevřených dveří v Horákově nabízí Mathias Maier 20% slevu! Uzávěrka pro objednávky na DOD je středa 23. 6. 12:00 hod. Druhou velmi zajímavou přednášku nabídl Christian Dietz - příroda a masožravé rostliny Brazílie. Christian Dietz je předním světovým odborníkem na bublinatky a rosnatky, takže jeho komentáře budou tím nejlepším co se o brazilských rosnatkách a bublinatkách můžete dozvědět. Simultánní překlad do ČJ zajištěn.
Výběrový klon mucholapky "Bimbo",
který jsme do naší sbírky získali právě
od Mathiase Maiera.
    Program:
       9:00 - 11:00 prohlídka sbírky     (postupé shromažďování účastníků a následně začátek programu)
       11:00 - 12:00 přednáška Mathias Maier: sbírkové klony mucholapek a Cephalotus follicularis (restaurace Pipuška - Horákov)
       12:00 - 12:30 oběd (restaurace Pipuška - Horákov)
       12:30 - 14:00 přednáška Christian Dietz: příroda a masožravé rostliny Brazílie. (restaurace Pipuška - Horákov)
       14:30 - ... konzultace, prodej rostlin a program dle zájmu účastníků.Poplatky:
        * registrace a účast: zdarma
        * oběd: za své :-) Obědové menu: tentokrát zajišťováno novým provozovatelem restaurace
        * guláš
        * řízky + příloha
        * ceny budou upřesněny

Zvýhodněný prodej rostlin:
Prodejní stránka akce letos návštěvníkům nabídne zase o kus širší sortiment. Kromě širokého výběru špirlic jsme v minulých letech jsme začali obnovovat sortiment mexických tučnic. Aktuálně dostupné rostliny je možné předobjednat přes náš eshop. Při akci bude na veškeré rostliny poskytnuta 25% sleva. Členové Darwiniany a CCPS mohou navíc využít své klubové slevy 20% a mít tak rostliny skoro za polovic. Kromě běžné nabídky bude k dispozici výběr letošních výsevů trpasličích rosnatek a dále pak základní sortiment heliamphor a láčkovek - především aktraktivní a snadno pěstovatelné druhy a hybridy, které ocení především začínající zájemci o tyto skupiny masožravých rostlin. Seznam těchto novinek bude zveřejněn krátce před akcí na této stránce.


Organizační podrobnosti:
       Předchozí registrace není povinná, budeme ale radši, když nám svoji účast ohlásíte předem na mail info@sarracenia.cz, abychom se mohli přibližně připravit na počet účastníků. Zvýhodněný prodej rostlin bude realizován především na základě předchozích objednávek, které nám zasílejte přes náš e-shop a nebo mailem. Dělení sbírkových špirlic na místě bude prováděno pouze s ohledem na tématický program. Z mucholapek si budete moci vybrat přímo na místě, k dispozici budou oddělky našich prémiových sbírkových klonů!

Spojení:
      Přestože sídlíme v malé obci, spojení k nám není o mnoho složitější než přímo do jihomoravské metropole. Z Brna k nám dojedete autobusem MHD 701, který vyjíždí ze zastávky Úzká (kousek od vlakového i autobusového nádraží). Autem je to podobně snadné, jelikož bydlíme poměrně blízko D1 - sjezdy 201 nebo 206 km přes benzínovou stanici a motorest Rohlenka. Podrobnosti v kontaktech


       

       


       

Ukázky z přednášky Christiana Dietze.